Posted on

Jak oslavit Den svatého Valentýna v Praze?

Plavba Prahou po Vltavě v den svatého Valentýna

Svátek svatého Valentýna je tradičním svátek lásky a partnerské náklonnosti. Romantická kulisa historické Prahy přímo vybízí k okouzlujícím zážitkům.

Kdy se slaví den svatého Valentýna?

Svátek svatého Valentýna, někdy také jen “Valentýn”, se slaví každý rok, vždy 14. února

Jak vznikl svátek svatého Valentýna?

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.
Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

(zroj: cs.wikipedia.org)

Jak oslavit Den svatého Valentýna v Praze?

Historické centrum Prahy nabízí nespočet romantických míst a zákoutí. Místo, které je přímo stvořené pro romantiku je Malá strana s ostrovem Kampa a vyhlídka z vrchu Petřín.

Naším hlavním tipem je však romantická plavba po řece Vltavě s panoramatickými výhledy na Pražský hrad, Karlův most a památný Vyšehrad.

Překvapte svou drahou polovičku tímto jedinečným zážitkem!

2-hodinová romantická plavba lodí Prahou pro dva, s večeří
1-hodinová romantická panoramatická plavba lodí Prahou pro dva